Sportovní vyžití — je skutečně veliké pro dospělé i děti.  Řada turistických tras nabízí krásné výlety po okolí i po hřebenech Krkonoš, které vám přinesou nezapomenutelné zážitky.  Výstup na hřebeny si navíc můžete velmi usnadnit, když využijete letního provozu čtyřsedačkové lanovky na Lysou horu. Mnoho cyklistických tras od několika kilometrů až 55km uspokojí méně zdatné „kolaře“ i ty nejnáročnější sportovce.  Mezi netradiční sporty, které si můžete v Rokytnici vyzkoušet patří paragliding, jízdy na koloběžkách po sjezdovce nebo jízdy na koních.

Rokytnice nad Jizerou a její okolí Vám poskytuje ideální podmínky pro poznání jedinečné krkonošské přírody jízdou na kolech po vyznačených cykloturistických trasách. Jízda na kolech je v oblasti národního parku povolena pouze po vyznačených trasách.

Poloha Rokytnice nad Jizerou skýtá velmi dobrou dostupnost do okolních lokalit, jako je např. Harrachov, Kořenov, Vysoké nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Poniklá, Benecko, ....

Musíte počítat se spoustou náročného stoupání, horší sjízdnosti terénu, prudkých sjezdů, ovšem na druhé straně vám bude odměnou výhled na naše krásné hory. Při plánování krkonošských vyjížděk vám doporučujeme pečlivě zvážit délku a fyzickou náročnost zvolené trasy, vyslechnout předpověď počasí a zkontrolovat stav vašeho kola, zejména brzdy, jejichž bezvadný stav v prudkých sjezdech oceníte.

Od června do září jsou pro vás připraveny KRKONOŠSKÉ CYKLOBUSY, které vás přiblíží na vrcholky našich hor, každý autobus přepraví minimálně 15 kol.V Krkonoších je rozsáhlá síť cyklo stezek, ze kterých lze pozorovat překrásné scenérie našich největších hor. Tyto stezky jsou určeny zejména sportovně založeným jedincům, protože jejich náročnost je v některých úsecích vysoká.

Pojďte se s námi vydat za krásami našich hor. Naše cyklotrasy vás zavedou na spoustu překrásných míst.

 

Skiareál Horní Domky, který provozuje Spartak Rokytnice, a.s., je jedno z největších a nejoblíbenějších lyžařských středisek v ČR. Dominuje mu Lysá hora, na kterou vede čtyřsedačková lanová dráha do nadmořské výšky 1 315 m (nástupní místo na běžeckou Krkonošskou magistrálu). Tím je nejojedinělejší lanovkou v ČR.

Areál díky svému rozmanitému terénu (n.v. 620 – 1315 m) nabízí lyžování pro všechny typy lyžařů a snowboardistů. Na své si tu jistě příjdou začátečníci, středně zdatní i ti nejnáročnější lyžaři všech věkových kategorií. Naleznete zde široké sjezdové tratě (místy až 100 m) všech náročností (modrá, červená, černá) v celkové délce 11,4 km, dvě moderní čtyřsedačkové lanové dráhy, z nichž Přibližovací lanová dráha A1 vedoucí od rohu parkoviště k chatě Lovčenka byla vystavěna v letošním roce a dále pak šest tyčových vleků různých délek.

 

Skiareál u Modré hvězdy se nachází v těsné blízkosti náměstí v Horní Rokytnici nad Jizerou, asi 100 m od konečné zastávky autobusu.

Profilem a šířkou sjezdovky je zejména vhodný pro začínající lyžaře a snowboardisty, rodiny s dětmi a lyžařské výcvikové kurzy. Skiareál u Modré hvězdy má společné jízdenky s areálem Bahýnka.

 

Skiareál Studenov se nachází v nadmořské výšce 550 – 933 m v blízkosti centra Rokytnice nad Jizerou. Skiareál provozuje několik provozovatelů lyžařských vleků. Mezi největší patří Spartak Rokytnice a.s., dále pak Skiservis Udatný a Ski Pařez. Jsou zde mírnější široké svahy (modrá, červená) různých délek, které jsou vybaveny deseti tyčovými vleky, z nichž nejdelší je LV H 210 a dvěma kotvovými vleky. Areál je vhodný především pro rodiny s dětmi a středně zdatné lyžaře. Oblíben je též mezi snowboardisty . Na konečné stanici vleku B 10 a B 11 je možné napojit se na běžeckou Krkonošskou magistrálu. Nechybí zde základní služby jako jsou půjčovna lyžařského vybavení, skiservis, restaurace a rychlé občerstvení. Působí zde i několik lyžařských škol. V zimní sezóně jezdí po celé Rokytnici nad Jizerou bezplatný skibus. Parkoviště jsou v blízkosti areálu placená i neplacená.

 

Rozhledna na Žalém

Vrchol s rozhlednou, ležící jihovýchodně od Benecka. Kamenná rozhledna z roku 1892 na místě původní kovové poskytuje nejkrásnější kruhový rozhled na Krkonoše i do kraje. Poblíž stávala Harrachova restaurace, která v roce 1900 vyhořela a její náhrada byla rozbourána ve 2. světové válce.

  • otevřeno je celý rok od 10 do 16 hodin
  • prodej suvenýrů, občerstvení

http://www.rokytnice.com/turistika/rozhledny/zaly


Rozhledna Štěpánka

Nejstarší novogotická kamenná rozhledna Jizerských hor na vrchu Hvězda nad Příchovicemi ve výšce 959 m.n.m. Je pojmenována po arcivévodovi Stephanovi (Štěpána), který se stal v roce 1847 patronem stavby císařské Krkonošské silnice.

Výstavba se však zastavila odchodem knížete do Uher a to na celých 40 let. Torzo rozhledny udržoval Horský spolek a turisti, kteří sem chodil pozorovat slunce. Toto uskupení nakonec od knížete věž převzalo a o 4 roky později rozhlednu dostavělo a nakonec i otevřelo pro veřejnost roku 1892.

Výhled z ní je opravdu překrásný kromě západních Krkonoš jsou vidět Jizerské hory, Desná a Kamenice.

Ke Štěpánce se váže pověst, podle níž kníže Rohan na varování cikánky zastavil stavbu, protože po dokončení stavby měl brzy zemřít. Roku 1892 byla stavba dokončena a kníže skutečně zemřel brzy poté.....

Štěpánka má jedinečný primát – její vyobrazení na pohlednicích bylo vydáno v rekordním množství. Snad nejznámější je tradiční novoroční výšlap na kopec Hvězdu, který je každým rokem čím dál více navštěvován.

  • otevřeno je denně 10.30 – 18.00, za nepříznivého počasí zavřeno
  • prodej suvenýrů, občerstvení


Dovolená v Čechách, levné ubytování ČR, chaty a chalupy k pronajmutí, kempy v ČR


zdroj a více kamer:

www.rokytnice.com

Kontakt

Chalupa pod Lysou
Horní Rokytnice
Rokytnice nad Jizerou
+420 723 965 896 nebo +420 723 233 781